S&P 500 / NASDAQ 100 / US30 - 1WES/NQ/YM - jeżeli cena zdoła wrócić do tych IMB 1W bez tworzeniach kolejnych wyższych POI, skupiam się na lokalnej reakcji. Wstępnie po zebraniu płynności z dołka, który już dał reakcję możemy zobaczyć wzrost do 50% swingu spadkowego o ile taki się utworzy. Po przebiciu tego IMB czekam na plan 1M. Sprawdzimy lokalnie czy na 1D widać coś więcej na te najbliższe dni.
Liquidity
XAUUSD | Struktura spadkowa pozostaje nienaruszonaZłoto potwierdziło wyraźny CHOCH (Change of Character), zmieniając strukturę rynku z wzrostowej na spadkową. Od tego momentu cena tworzy coraz niższe szczyty i coraz niższe dołki, co wskazuje na dominację sprzedających.
🔍 Kluczowe poziomy:
• Tygodniowa strefa popytu: 4 000 – 4 080
• Strefa zniesienia Fibonacciego:
50% = 4 380
61,8% = 4 430
Preferowany scenariusz zakłada odbicie od strefy popytu, a następnie korektę w kierunku strefy premium między 50% a 61,8%. Jeśli sprzedający obronią ten obszar, możliwa będzie dalsza kontynuacja spadków.
🎯 Cele spadkowe:
• 4 100
• 4 000
• 3 900
⚠️ Unieważnienie:
Trwałe utrzymanie ceny powyżej 4 430 osłabi scenariusz spadkowy.
Dopóki cena pozostaje poniżej strefy oporu Fibonacciego, wzrosty traktuję jako korekty.
Jakie jest Twoje nastawienie do złota w tym tygodniu?
S&P 500 / NASDAQ 100 / US30 - 1MES - ładne wyjście z manipulacji, które nadal ma jeszcze spory potencjalny zasięg. Niższe dwie linie są zdrowym zasięgiem, wyższe dwie tak jak na NQ są ponadprzeciętnym zasięgiem, powyżej średniej, który jest osiągany w mocnych impulsach. Dlatego utrzymując orderflow nadal mamy tą możliwość.
NQ - osiągnęliśmy pełen planowany zakres, gdzie cena naturalnie wykorzystała manipulację do wystrzału. Jesteśmy w naturalnych okolicach, w których możemy spodziewać się lekkiego odreagowania (co nie jest póki co potwierdzone, czysta statystyka) po małej konsolidacji, żeby na nowo ożywić ruch. Póki co POI mamy czyste, nie ma nad czym kombinować.
YM - długa konsolidacja, nawet na 1W było ciężko ruszyć i często pokazywał wyraźną słabość i odklejenie się od pozostałych indeksów. Ważne jest to, żeby w dalszym ruchu utrzymać 50% ruchu manipulacyjnego.
S&P 500 / NASDAQ 100 / US30 - 1DES/NQ/YM - prosty range, który utworzył poprzedni tydzień. NQ wyszedł górą pierwszy mocno, obronił 50% i zrobił kontynuację, ale nadal ES/YM utknęli w nim. ES zbiórka range high, więc oczekuję małego pullbacku do środka range i wtedy zacznie się śledzenie confirmów. Natomiast YM już zebrał range high i walczy w środku o otrzymanie tego range na tym poziomie.
S&P 500 / NASDAQ 100 / US30 - 1WES/NQ - nie ma sensu rysować nowych POI, ponieważ nakładając nowe IMB i wszystko co nas interesuje, okaże się, że prawie 90% ruchu od dołka jest POI. Przy głębszym zejściu kluczem są manipulacje, lokalnie za to interesują nas 1-2 najbliższe low świec, na których cena może zrobić kolejne SMT. Więcej precyzji zobaczymy na niższych TF, ponieważ póki co dobrze respektowali nasze POI 1D.
YM - brak zdecydowania w POI, mamy kontekst SMT, ale bez aktywacji oraz range.
EUR/USD + GBP/USD + DXY - 1DEU - przepchnięcie ostatniego POI do S na 1D i 1W pokrywa się z range, gdzie zostaje nam droga do 100%
GU - gęsto w IMB, ale ciągle w górę. Jeżeli cena wróci jeszcze raz trochę niżej, może zebrać ostatnie low w tym IMB, ale najważniejsze jest zamknięcie. Jeśli nie zamkną się poniżej IMB 1D - góra stąd.
DXY - pomimo braku jakości na HTF i spodziewanych manipulacji to może być drogowskaz w środku. Powrót pod low 1D w IMB, jeśli cena się nie zamknie pod, może nam to dać impuls wzrostowy, ale jak zamkną pod IMB i zrobią inwersję, wtedy jest duża szansa na głębsze zejście. Powinni trochę LIQ zbudować w środku tego swingu.
EUR/USD + GBP/USD + DXY - 1MEU - cena utrzymuje się bardzo wysoko, jest drogo, ale SMT nie lekceważę nigdy, dlatego zobaczymy na niższych TF, czy mamy potencjalną aktywację stref.
GU - również tutaj cena ciągle jest w premium względem dużego swingu, póki co wracamy do środka range tak jak na EU, ale musimy zobaczyć trochę więcej dla longów.
DXY - jedyny walor, który utrzymuje się w POI i SMT tutaj ma sens. Cały ruch od lipca 25 wygląda jak redystrybucja Wyckoffa (mój wykres jest odwrócony i wygląda jak long, ale to po to, żeby było łatwiej porównywać kluczowe miejsca do EU/GU, ale sytuacja jest spadkowa), natomiast potrzebujemy mocnego impulsu wychodząc ze schematu, żeby myśleć o jego utrzymaniu. W obecnym miejscu najważniejsza płynność spoczywa pod low i nad high, dlatego w środku wszystko traci jakość.
EUR/USD + GBP/USD + DXY - 1DEU - jeżeli reszcie, oprócz samego DXY, uda się wyjść z range 1D i zamknąć poniżej w synchro, oczekuję kontynuacji kierunku spadkowego stąd i może uda się wylać bez powrotu do POI 1W.
GU - najważniejsze to dobre wyjście dołem ze świec oznaczonych czerwonymi boxami i utrzymanie ceny poniżej 50%.
DXY - pierwszy trigger już jest i zamknięcie poza obszarem range 1D dobre, teraz żeby reszta dołączyła do tego i mamy aktywne POI.
EUR/USD + GBP/USD + DXY - 1WEU - nadal cena jest w range 1W, natomiast skutecznie bronią początek ruchu manipulacyjnego wszędzie nie wychodząc do POI w premium. Ciągnie cenę po double bottom.
GU - pary wykazują się względną słabością, zobaczymy za wyjściem dołem z range stoją też niższe TF.
DXY - POI w premium trochę stygnie, natomiast nie możemy zapomnieć, że ono tam jest.
S&P 500 / NASDAQ 100 / US30 - 1WES - zbiórka double bottom może stworzyć warunki do pullbacku. Nie zmienia się dużo, ponownie knot tworzy strefę.
NQ - daleko do puli LIQ, ale POI również jasne, knot.
YM - pierwsza pula zebrana i jednocześnie dokładka do kolejnej. Być może otrzymamy pullback oczywiście do knota. Dopóki trzymają 50% knotów to orderflow zachowane.
EUR/USD + GBP/USD + DXY - 1HEU - cena już była w discount, dlatego potencjalne SMT może być tym miejscem, które odpali cenę do celów na wyższych TF. Po SMT aktywna inwersja, więc dopóki cena ją trzyma na 1H to szukamy BSL. Zgodnie z naszym modelem następnym celem jest oznaczone LIQ.
GU - nie udało się dobrze aktywować SMT, ale było wyjście z range górą i teraz próbują obronić 50% żeby dać kontynuację ruchu. Dlatego ważne będą najbliższe świece 1H dla dalszego triggera.
DXY - potrzebujemy impulsu do pary z EU, żeby obrócić IMB bo inaczej będziemy schodzić do IMB 4H.
EUR/USD + GBP/USD + DXY - 4HEU - dopóki utrzymujemy ten impuls wzrostowy - bullish. To POI to mój bias na każdej parze.
GU - cena pomiędzy dwoma POI ciasno, IMB do S i do L jednocześnie, dokładnie w takich kleszczach jesteśmy na 1W. Czekam na przebicie jednej ze stron, co może nam wskazać lokalny target.
DXY - najgorszy układ, więc nie skupiam się na tym walorze, natomiast POI takie samo.
EUR/USD + GBP/USD + DXY - 1DEU - dużo POI nakłada się w jedno miejsce, dzięki czemu nie mamy zamieszania, po prostu czekamy na wyjście z range. Pozornie nadal utrzymaliśmy IMB 1D, ale sądzę, że oznaczony po lewej szczyt to potencjalne IDM, które posłuży na LIQ wracając jeszcze raz do IMB 1D i pozostałych POI. Dlatego jeśli uda się 1D zamknąć nad IMB w których jesteśmy, otworzą nam krótką drogę do BSL. Do shortów z tego miejsca jeszcze kawałek mamy, brak nowego POI na ten moment po obronie IMB, zobaczymy czy 4H coś powie.
GU - najsilniejszy z trzech, nieudana próba utrzymania inwersji pokazuje brak jakości i dokładka do double top. Póki co najbardziej niezdecydowany.
DXY - Dokładnie to samo co na EU, czekam na przepchnięcie IMB, żeby była inwersja i otwarcie drzwi do BSL. Shortów stąd nie zagram jeszcze, potrzebuję konkretnego impulsu w dół poniżej OB, teraz mamy wszędzie 50/50.
EUR/USD + GBP/USD + DXY - 1WPoprzedni pomysł ciągle aktualny, natomiast utworzone range dodają nowe cele i lekko zmieniają lokalny kontekst ruchu jeśli uda się obronić POI.
EU - range 1W po zbiórce LIQ na każdej parze po SMT na listopadowych dołkach tworzy nowe warunki, cena wyraźnie zwolniła. Na EU i DXY mamy POI nad range co jest idealnym układem w tych okolicznościach. Jestem za wyjściem z tego range górą do IMB i inwersji a tam poszukuję powrotu w dół do środka range.
GU - cena walczy w IMB 1M, jeszcze nie pęka łatwo. W połączeniu z 1W utknęliśmy pomiędzy inwersją w discount a inwersją w premium bez lokalnego kierunku, brakuje nam impulsu. Czekam na wyjście z range żeby nie podejmować decyzji w środku bo cena reaguje tak jak powinna pomiędzy dwoma POI, musimy otrzymać konkretny impuls dalej. EU i DXY mają lepsze warunki póki co.
DXY - Dokładnie taki sam plan jak na EU, mamy POI nad range, dlatego najlepiej by było zobaczyć jak cena wychodzi najpierw górą. Longi HTF jeszcze mają trochę zapasu, póki strefy do S na 1W nie zostały przebite i jesteśmy poniżej 50% range 1M, nadal HTF short. Robimy teraz podchody do kolejnego ruchu.
Zasady range takie jak zawsze, zbiórka jednej strony, pierwszym celem jest powrót do okolic 50% a następnie krok drugi, reverse lub kontynuacja do 100%. Range jest tylko szablonem pomagającym ocenić, gdzie jesteśmy. Range -> impuls, impuls -> range. Jeśli cena wyjdzie z range górą, chcę zobaczyć SMT do S, bo jeśli wyjdą tą samą stroną w synchronizacji to możemy mieć trudności w zmianie kierunku.
S&P 500 / NASDAQ 100 / US30 - 1WES - próba rozegrania wzrostowego range zakończyła się obroną GAP i wyjściem dołem a ze względu na to, że mamy double bottom, PA wygląda dość klarownie. Będziemy szukać niższego poziomu. Dla całego ruchu dobrze by było, gdyby nowy tydzień utrzymał niższy GAP + 50% knota i dzięki temu powinniśmy otrzymać LL.
NQ - bardzo niezdecydowany jest, widać, że zbiórka low tego dużego range wpłynęła na cenę technicznie bo przez to, że do następnego LIQ jest stąd daleko, nie mają paliwa do ruchu. Dlatego dopóki bronimy GAP i 50% knota, chcemy zejścia niżej bo to oznacza, że nowe longi nadal nie mają siły. Na każdym indeksie oznaczyłem miejsce, gdzie tak naprawdę dopiero orderflow ulegnie zmianie i można myśleć o longach - jest jeszcze dalej niż SSL.
YM - cena nie miała nawet siły dopchnąć do GAP i stworzyliśmy LL. Plan taki jak na ES, utrzymania niższego GAP + 50% knota i zejście w kierunku SSL. Być może jesteśmy coraz bliżej realizacji planu 1M.
S&P 500 / NASDAQ 100 / US30 - 1DES - klasyczna dokładka do double bottom, powrót do POI na S i kontynuacja kierunku. Zamknęli się poniżej 50% knota z dołka, powinno już się udać utrzymać nowy trigger.
NQ - bardzo ciasno tu jest, więc trzeba na POI patrzeć z pewnym zapasem i spodziewanym brakiem jakości. Spory obszar GAP, który i tak został nieźle uzupełniony tą konsolidacją, pokrywa się z 50% knota do S, z nowym IMB i wszędzie mamy nałożone triggery z różnych TF. Brakuje tylko ostatniego punktu, żeby cena przebiła 50% knota z dołka. Dopiero jeśli 1W zamknie się nad gapami to może nam namieszać, ale na ten moment wszędzie widać jeszcze trochę S.
YM - POI, które było ostatnią nadzieją, żeby po zebraniu trendline wyciągnąć cenę w końcu padło. Dodatkowo cena zamknęła się poniżej 50% knota z początku tygodnia. Nowe IMB spadkowe pokrywają się z GAP i 50% knota 1W do S. Jest tutaj tyle POI do S w jednym miejscu, że to musi spaść. Żeby longi wygrały tą walkę jest jeszcze dużo pracy, na ten moment szukamy SSL.
EUR/USD + GBP/USD + DXY - 1WEU - jesteśmy blisko zjedzenia trendline, dlatego liczę na finisz w nowym tygodniu. Patrząc na interwał 1M, mamy naprawdę dużo miejsca jeszcze. Pozornie możemy zauważyć SMT EU/DXY do GU, ale musimy jeszcze trochę zaczekać na niższe TF, czy pokażą aktywację. Dopóki utrzymujemy inwersję + IMB w połowie ruchu manipulacyjnego do S, nadal kierunek spadkowy.
GU - próba dążenia longów do 50% range została zgaszona w spadkowym IMB 1D co jest wyraźną słabością ceny. Każda para zamknęła się pod ruchem manipulacyjnym co powoduje, że nadrzędnym celem jest SSL. Dodatkowo zamknięcie poniżej wzrostowego IMB 1W i dużego knota osłabia lokalnie cenę. Oczekuję dalszego zejścia w dół a jeśli zamkniemy się poniżej szarej linii, wtedy prawdopodobnie obecne SMT zostanie zjedzone i znajdziemy niższe cele.
DXY - zamknięcie poniżej początku ruchu manipulacyjnego (błękitna strefa) otworzy drogę do inwersji znajdującej się niżej. Dopóki utrzymujemy inwersję + IMB w połowie ruchu manipulacyjnego do S, nadal kierunek spadkowy.
S&P 500 / NASDAQ 100 / US30 - 4HMałe IMB 1D są nieproporcjonalne do przewagi, którą cena uzyskała na interwale 4H. Dlatego trzeba nałożyć kilka triggerów na siebie lub wiedzieć, co tak naprawdę pokazują knoty na różnych interwałach, bo to co na 4H, widać dobrze również na 1D.
Duże pole dla ceny do budowania LIQ i utrzymywania kontekstu spadkowego, na każdym indeksie tak samo. Do longów trzeba czegoś więcej.
S&P 500 / NASDAQ 100 / US30 - 1DES - PA na 1D sugeruje, że najpierw dotrzemy do 50% górnego knota 1W. Następnie będę czekać na nowe triggery, gdy cena tam dojdzie zgodnie planem tygodniowym. Krótkie etapy.
NQ - sztafeta z etapami na NQ wygląda nieco inaczej. Mamy range, który zakończył się w IMB 1D. Patrząc na cały układ tygodniowy, bardzo chciałbym, żeby cena go respektowała i nie uciekła zbyt wysoko, żeby opierać na nim dalszą drogę. Natomiast jeśli cena z niego stanowczo wyjdzie, wtedy zaczekam tak jak na ES, co cena zrobi przy górnym knocie 1W. Kilka krótkich etapów, które złożą nam się w całość.
YM - nic nowego, tak naprawdę układ pokrywający się z 1W. Dopiero po zejściu pod 50% range 1W, będzie to oznaka słabości.
EUR/USD + GBP/USD + DXY - 1DEU - czekam na aktywację SMT 1D-1W lub nowe ruchy manipulacyjne/inwersje + wyjście powyżej 50% knotów żeby szukać dobrego longa. Na ten moment defensywnie, jeśli pękną te duże IMB 1D i zejdą poniżej, prawdopodobnie zaczniemy już schodzić w stronę SSL.
GU - dynamiczny ruch w głąb IMB 1W, jest potencjał żeby stworzyć inwersję co powinno nas nakierować już w stronę wyjścia z ruchu manipulacyjnego + 50% knota 1W. Natomiast sytuacja podobna jak na EU, jeśli pęknie seria IMB wzrostowych, wtedy cena będzie chciała dokończyć układ i znajdzie spokój dopiero na SSL.
DXY - dlatego cierpliwie czekam poza rynkiem na następne kroki, aż cena się wyklaruje i złapie synchro.






















